DENİZ TAŞIMACILIĞI

Uluslararası standartlara uyumlu davranarak hizmet kalitesini sürekli yükselten Atako, dünyanın önde gelen armatörlerinin Türkiye genel acentalığını yapmıştır. 2007 yılında da HYUNDAI Merchant Marine deniz hattının Türkiye genel acenteliğini alarak, hizmet yelpazesindeki konteyner taşımacılığını başarı ile sürdürmektedir.

Atako; Mersin, İstanbul, İzmir ve Gemlik’teki hizmet ofisleri ve depolarıyla Uzak Doğu, Orta Doğu, Kuzey Amerika, Kuzey Avrupa ve Batı Akdeniz limanları ile Türkiye limanları arasında  her türlü (flat rack – open top – soğutuculu) konteyner taşımacılığı hizmeti vermektedir.

FORVARDERLİK

Atako forvarderlik, dünya ekonomisindeki ve müşteri ihtiyaçlarındaki değişimleri karşılamak amacıyla, hizmet yelpazesine forvarderlik hizmetini de dahil etmiştir.

Uzman kadrosu ve alanlarında yetkin geniş acente ağına sahip çözüm ortaklarıyla, müşteri odaklı hizmeti ilke edinmiş olan ATAKO Forvarderlik, müşterilerine pratik, güvenilir ve kapsamlı lojistik çözümler sunmaktadır.

Atako, yurtdışından Türkiye Liman ya da gümrük kapılarına gelerek Türkiye üzerinden diğer ülkelere taşınan transit yüklerin gümrükleme, elleçleme ve nakliyesinin etkin şekilde organize edilmesini gerektiren transit taşımacılığı da hizmet yelpazesine dahil etmiştir.

Atako, 2000 yılından bu yana, dünya çapında bir NVOCC firması olan OWL(Ocean World Lines)’nın Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

ATAKO, sahip olduğu küresel ağ ortaklarının da gücü ile, her tür bilgiye kolay ve hızlı ulaşma imkanı sağlamaktadır. Her bir müşterisine kendisini özel ve güvende hissettiren yaklaşımı ile “MÜŞTERİ ODAKLI” hizmet sunan Atako Forvarderlik, bilgi ve deneyimini “kaliteli ve hızlı çözümler sunma” ilkesi ile sürekli geliştirmektedir.

 

KARA YOLU TAŞIMACILIĞI

Atako Filo, kurulduğu günden bu yana teknolojik yenilikleri izleyerek sürekli geliştirdiği özmal tır filosu ile, yurtiçi ve yurtdışında hizmet vermektedir.

Mersin Merkez, İstanbul ve İzmir şube ofislerinden sonra lojistik olarak kritik bir nokta olan İskenderun’da Mart 2017 itibariyle yeni bir şube açmış, müşterilerine sunduğu etkin ve kaliteli çözümlerle  kara taşımacılığı sektöründeki konumunu güçlendirmiştir. Atako, bu alanda yakaladığı başarı ve kazanımlarını yine müşterileri ile paylaşarak büyüyecek, yeni projelerle sektöre değer katmayı sürdürecektir.

Atako, kara taşımacılığında müşterinin en büyük beklentisi olan “güvenli seyir ve müşteriye kesintisiz bilgi akışı”nı sağlamayı ilke edinmiş, bu alandaki teknolojik yenilikleri eksiksiz takip ederek bünyesine dahil etmiştir.

Müşterinin yükünü, her koşulda güvenli ve disiplinli bir seyirle alıcısına ulaştıran Atako Filo, bu alanda hedeflediği farklı çizgiden ödün vermeden faaliyetlerine devam etmektedir.

Atako Filo, Atako’nun tüm diğer lojistik süreçlerindeki müşterilerinin kara nakliye taleplerini aynı çatı altında karşılayabilme lüksünü müşterilerine sunarak, en uygun çözümleri en makul fiyatlarla buluşturmuştur.

 

TERMİNAL HİZMETLERİ

Atako, Mersin limanına 6 km. mesafede bulunan 78,000 m2 'lik lojistik terminalinde uygun ücretlendirme politikası ile depolama ve elleçleme hizmetleri vermektedir. Modern ve teknolojik yatırımlar ile, müşterilerinin yükünü güvenli, etkin, istenilen süre ve koşullarda elleçleyerek, tam zamanında talep edilen noktalara ulaştırmaktadır.

Teknik ekipman ve uzman ekibi ile Atako Terminal, operasyon sürecinin kalite ve hızını istenilen düzeyde sunmaktadır. Mersin, G.Antep, İskenderun, Kayseri ve Konya gibi çevre iller ile Mersin Limanı arasındaki ticaret zincirine değer katan önemli bir halkadır.

Atako terminali; beton saha zemini, 1200 m2 lik kapalı alan ve 870 m2'lik sundurması ile hava şartlarından etkilenmeden depolama ve elleçleme hizmeti verecek kapasiteye sahiptir.

Atako ayrıca, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren 2.500 m2 lik deposu ile ithalat ve ihracat ürünlerin depolanması ve sevk edilmesi konusunda hizmetlerini sürdürmektedir.

GÜMRÜKLÜ ANTREPO

Atako, toplam 18.000 m2 alanda gümrüklü antrepo hizmetleri vermektedir.

Atako Antrepo, konusunda uzman bir ekip ve teknik ekipman imkanlarını arkasına alarak, “kaliteli, güvenli ve gelişmiş hizmet” ilkesi ile gümrüklü depolama alanında yüksek hedeflerle yola çıkmıştır. Fiziksel koşulları, yüksek güvenlik ve kamera sistemi, temizlik ve personel kalitesi, Atako Terminal Sahası ve Atako Filo ile lokasyon olarak birlikteliği anlamında, müşteri beklentilerinin üzerinde bir seviyeyi yakalamıştır.

Atako antrepo bünyesinde verilen hizmetler :

*Tedarik zinciri yönetimi (yükleme/boşaltma, kargo kabul ve kalite kontrol)
*Envanter raporlama (FIFO, LIFO, lot, seri numara bazında envanter kontrol)
*Depo yönetim programı ve RF el terminali üzerinden takip sistemleri
*Katma değerli depolama hizmetleri (paketleme, barkodlama, ambalajlama, birleştirme, montaj)
*İade mal, ambalaj ve sarf malzeme yönetimi

 

Gemi Acentalığı

GEMİ ACENTALIĞI

Atako, Akdeniz’in en büyük bağımsız “feeder” hizmeti veren  operatörlerinden UFS ve MCL Feeders firmalarının Türkiye genel acenteliğini sürdürmektedir.

UFS ve MCL Feeders firmaları, dünyadaki tüm hatların kullandığı ana aktarma limanları ile Doğu-Batı Akdeniz, Ege, Marmara ve Karadeniz limanları arasında aktarma servisini sağlamaktadır. Bu bağlamda Atako, Türkiye limanlarında yılda ortalama 500-600 adet feeder gemisinin acenteliğini yapmaktadır.

Bugün; Akdeniz’deki ana aktarma limanları ile Mersin, İskenderun, İzmir, Aliağa, Ambarlı, Haydarpaşa, Evyap ve Gemlik limanları arasında yol alan feeder gemilerin her türlü operasyon sürecini güvenli ve titiz bir anlayışla yürüten Atako, dünyadaki yük trafiğinde etkin bir rol üstlenmiş olmanın bilinci ve gururu ile yoluna devam etmektedir.

PROJE TAŞIMACILIĞI

Tonajlı, geniş ve gabari dışı yüklerin güvenli ve doğru şekilde taşınması için gereken tecrübeli ekip, teknolojik imkan, geniş yurtdışı acente ağı olanaklarına sahip olan Atako, detaylı bir süreç olan proje taşımacılığını da uzmanlıkla yürütmektedir.

İş makinaları, vinçler, enerji santralleri, rüzgar santralleri, komple üretim tesisleri, gemi motorları gibi her türlü proje yükü, Atako tarafından gerekli tüm koşullar sağlanarak istenilen noktalara ulaştırılmaktadır.

Proje yüklerinin yükleme noktasından teslim noktasına kadar hatasız ve sorunsuz bir biçimde taşınması, sefer sırasında tüm ülke ve kentlerde gerekli yol izinlerinin alınması, mevzuata tam uygunlukla ilerleyen ve yükün şantiyede boşaltılması ile tamamlanan bu süreç, Atako’nun kaliteli hizmet zincirinin önemli bir parçasıdır.

Taşıması gerçekleştirilen tüm proje yükleriniz, ATAKO'nun sigorta şemsiyesi altında güvenle yol alır.

HAVAYOLU TAŞIMACILIĞI

ATAKO, 80’den fazla ülkede yerleşik acente ağı ile limandan limana taşımalarınızda kargonuzu güvenli ve hızlı bir şekilde taşır.

24 saat on-line çalışan Atatürk Havalimanı terminal ofisi sayesinde dokümanlarınız gecikmeden ve beklemeden teslim edilir, kargonuz terminalde karşılanır, işlemleri tamamlanır, kolileriniz etiketlenir ve en hızlı şekilde uçuşa hazır hale getirilir.

İhracat veya ithalat hava kargolarınız, Atako tarafından en uygun maliyetle ve en sağlıklı koşullarda taşınır.

RO-RO TAŞIMACILIĞI

Atako, Nisan 2013’te, dünyanın önde gelen "Roll on / Roll off" lojistik sağlayıcılarından NMT Shipping' in Türkiye genel acentalığını almıştır. Dünyanın en büyük Ro/Ro taşıyıcıları ile çözüm ortaklığı içinde olan NMT, kendi ofisleri ve acenteleri ile uzmanlık gerektiren Ro/Ro hizmetlerini titizlikle gerçekleştirmektedir.

Türkiye'nin Derince, İzmir, Gemlik, Mersin gibi önemli limanları ile dünyanın tüm limanları arasında verilen ro/ro taşımacılığı hizmeti kapsamında, otomobil, kamyon, römork ve kendinden hareketli ağır makine taşımaları, Atako tarafından azami özen ve profesyonellikle gerçekleştirilir